| Brand Size | Size | Shoulder | Chest |
|---|---|---|---|
| S | 16.5 | S | 38.9 |
| M | 17.3 | M | 40.5 |
| Battery Type | Lithium Polymer |
|---|---|
| Cable Features | USB Type A, USB Type C |
| Capacity(mAh) | 10000mAh |
| Compatible device | iPhone 16,15,14,13 & 12, Android & Other Qi Enabled Devices |
| Customization Type | DTF Printing |
| Dimensions | 13.9 x 9.9 x 2.6 cm |
| Special Features | 12-layer Smart Integrated Circuit (IC) protection. |
| Watts | 15W Wireless & 22.5W Wired Charging |
| Country of Origin | India |
|---|---|
| Brand | Boat |
| Tax Additional | 18% |
| Dispatch Timeline | 3 to 5 Working Days |
| Stock Availability | 500 |
Dispatch Timeline : 3 to 5 Working Days
Be the first to share your thoughts about this product