| Brand Size | Size | Shoulder | Chest |
|---|---|---|---|
| S | 16.5 | S | 38.9 |
| M | 17.3 | M | 40.5 |
| Battery Life | 8 Hours |
|---|---|
| Battery Type | Lithium Ion batteries |
| Color | White |
| Connectivity | Bluetooth |
| Connectors | USB C-Types |
| Customization Type | DTF Printing |
| Display Type | Digital |
| Frequency | 40Hz – 18KHz |
| Material | Plastic |
| Mounting Type | Table Top |
| Portable | Yes |
| Power Sources | Corded Electric |
| Special Features | Audio Input, Loud Alarm, Voltage: 5V, Display: LED, AM PM Indicator, Dual Alarms |
| Type | Speaker |
| Watts | 5W |
| Brand | Xech |
|---|---|
| Tax Additional | 18% |
| Dispatch Timeline | 3 to 5 Working Days |
| Stock Availability | 12 |
Dispatch Timeline : 3 to 5 Working Days
Be the first to share your thoughts about this product