| Brand Size | Size | Shoulder | Chest |
|---|---|---|---|
| S | 16.5 | S | 38.9 |
| M | 17.3 | M | 40.5 |
| Battery Life | Up to 5 days on a single Charge & Up to 2 days with BT Calling |
|---|---|
| Capacity(mAh) | 230 mAh |
| Charging Time | 2 Hrs |
| Color | Black |
| Connectivity | Bluetooth |
| Customization Type | DTF Printing |
| Dimensions | 1.83" (4.64 cm) HD Display |
| Display Dimensions | 1.83"/4.64 cm |
| Display Type | Digital |
| Inclusion | 1 UNIT boAt Wave Astra, 1 USB Magnetic Charging Cable, 1 UNIT Manual, 1 UNIT Catalogue, 1 UNIT Warranty Card |
| Special Features | Health & Wellness Monitoring, Voice Assistant |
| Strap Material | Silicone |
| Warranty | 1 year |
| Country of Origin | India |
|---|---|
| Brand | Boat |
| Tax Additional | 18% |
| Dispatch Timeline | 3 to 5 Working Days |
| Stock Availability | 1 |
Dispatch Timeline : 3 to 5 Working Days
Be the first to share your thoughts about this product