| Brand Size | Size | Shoulder | Chest |
|---|---|---|---|
| S | 16.5 | S | 38.9 |
| M | 17.3 | M | 40.5 |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Capacity(mAh) | 20000 mAh |
| Charging Time | Upto 7 Hours |
| Color | Black |
| Connectors | Type-C, USB-A |
| Customization Type | DTF Printing |
| Input | 20W Max |
| Material | ABS Plastics |
| No. of ports | 2 |
| Output | 22.5W Max |
| Portable | Yes |
| Special Features | LED Indicator, Multi-layers of Chipset Protection |
| Type | Powerbank |
| Watts | 22.5W |
| Country of Origin | India |
|---|---|
| Brand | Ambrane |
| Tax Additional | 18% |
| Dispatch Timeline | 5 to 10 Working Days |
| Stock Availability | 1 |
Dispatch Timeline : 5 to 10 Working Days
Be the first to share your thoughts about this product