| Brand Size | Size | Shoulder | Chest |
|---|---|---|---|
| S | 16.5 | S | 38.9 |
| M | 17.3 | M | 40.5 |
| Battery Type | Li-Polymer |
|---|---|
| Capacity(mAh) | 5000mAh |
| Color | White |
| Connectors | USB C-Types |
| Customization Type | Screen Printing |
| Input | Type-C & Micro USB 5V/2A |
| Material | Light weight Metal |
| Output | Dual USB 5V/2A |
| Special Features | Slim & sleek design with digital display,LED battery indicator,Wake Up Button |
| Country of Origin | India |
|---|---|
| Brand | Urban Gear |
| Tax Additional | 18% |
| Dispatch Timeline | 3 to 5 Working Days |
| Stock Availability | 1 |
Dispatch Timeline : 3 to 5 Working Days
Be the first to share your thoughts about this product