| Brand Size | Size | Shoulder | Chest |
|---|---|---|---|
| S | 16.5 | S | 38.9 |
| M | 17.3 | M | 40.5 |
| Blade Material | Stainless Steel |
|---|---|
| BPA Free | Yes |
| Cap Type | Screw Cap |
| Capacity in ML | 250 ml |
| Color | Pink |
| Customization Type | DTF Printing |
| Dimensions | 22D x 23W x 25H cm |
| Inclusion | 1 USB Cord, 1 Warranty Manual, 1 Rechargeable Mini Chopper |
| Material | Plastic |
| No. of Blades | 3 |
| Reusability | Yes |
| Shape | Round |
| Special Features | 30 Volts (AC) |
| Type | Mini Electric Chopper |
| Watts | 30W |
| Country of Origin | India |
|---|---|
| Brand | Rico |
| Tax Additional | 18% |
| Dispatch Timeline | 10 to 15 Working Days |
| Stock Availability | 100 |
Dispatch Timeline : 10 to 15 Working Days
Be the first to share your thoughts about this product